HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise / Bylis-Skenderbeu 1-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 17 Prill 2013 23:23   pdfShtypEmail
Bylis_golBylis ka mundur në shtëpi kampionët e Skënderbeut falë një super goli të shënuar nga Gërxho dhe më pas i gjithë qyteti jo vetëm stadiumi ka festuar finalen historike që ballshiotët do të luajnë pas një muaji. Skuadra e Shensoit nuk i ka lejuar miqtë nga Korça të dalin fitues gjysëmfinalen e kthimit duke administruar për minuta me rradhë lojën dhe duke u treguar më të rrezikshëm në finalizim. Për Skënderbeun, një shtyllë e Sebino Plakut nuk ka mjaftuar dhe ëndrra për të bërë dopietë trofesh këtë vit është shuar shpejt. Skuadra nuk i është përgjigjur si duhet kërkesave të Josës dhe në fund ka dalë kokëulur nga stadiumi “Adush Muça” i Ballshit. Festa ka qenë e gjitha për miqtë ndërkohë që në rradhët e 100 tifozëve nga Korça që kishin udhëtuar për të përkrahur skuadrën e tyre janë përlotur të dorëzuar.

busy
komente