HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqipërisë/ Finalja luhet në “Qemal Stafa” në 15 maj
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 17 Prill 2013 23:25   pdfShtypEmail
kupa_shqiperiseFinalja e Kupës së Shqipërisë do të luhet në datën 15 maj. Ky është vendimi që ka marrë Federata Shqiptare e Futbollit. Dy skuadrat finaliste janë përcaktuar. Bylis dhe Laçi për herë të parë në historinë e tyre do të diskutojnë një trofe të rëndësishëm. Kjo ndeshje do të luhet në fushë neutrale dhe është përzgjedhur kryeqyteti për të pritur këtë takim. Në “Qemal Stafa”, në 15 maj do të zhvillohet finalja e Kupës mes Laçit dhe Bylisit, orari është i papërcaktuar.

busy
komente