HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise: Ja rezultatet e fazes se 1/8
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Dhjetor 2013 15:43   pdfShtypEmail

kupa e shqiperiseJane luajtur tete ndeshjet e para per fazen e 1/8 ne Kupen e Shqiperise. Skenderbeu ka fituar lehtesisht ne Mamurras, Teuta ka barazuar me Shkumbinin, Kukesi eshte mundur nga Apolonia, ndersa Laci ka mundur Besen ne shtepi. Lushnja njesoj si ne kampionat ka fituar ndaj Tiranes, ndersa Vllaznia e Partizani jane ndare me nje barazim pa gola ne kryeqytet. Flamurtari ka fituar me lehtesi ne Berat ndersa Bylisi ka barazuar me Kastriotin. Ndeshjet e kthimit do te luhen pas dy javesh kur dhe do te percaktohen skuadrat cerekfinaliste.

Rezultatet

MAMURRASI-SKËNDERBEU 1-4

Golat: Marashi 87′ / Morina 58′, Tahirllari 66′, 80′, Tomic 78′

SHKUMBINI-TEUTA 0-0

LUSHNJA-TIRANA 1-0

Golat: Topi 17′

BESA-LAÇI 0-2

Golat: Vucaj 45′, Ndreca 74′

APOLONIA-KUKËSI 1-0

Golat: Papa 90+1′

TOMORI-FLAMURTARI 0-2

Golat: Beqiri 32′, A.Shehaj 45+2′

PARTIZANI-VLLAZNIA 0-0

BYLISI-KASTRIOTI 1-1

Golat: Bakiu 37′ / Karapici 32


busy
komente