HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Eleminohen Tirana dhe Partizani
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Dhjetor 2013 16:32   pdfShtypEmail

kupa e shqiperisePartizani eshte eleminuar ne shtese nga Vllaznia po ashtu edhe Tirana ne shtese nga Lushnja. Te dyja skuadrat e kryeqytetit kane mbyllur llogarite me Kupen e Shqiperise dhe tani i mbetet te luftojne per objektivat ne kampionat.

Te tjeret, si Skenderbeu, Kukesi, Teuta apo dhe Flamurtari, Laci e Bylis kane bere detyren duke likuiduar kundershtaret.

SKENDERBEU- MAMURRASI 2-0 (4-1)

Golat: Morina 34′, Hyseni 39′

Gjyqtare: E.Demiraj, N.Rrapaj, E.Pashaj

TEUTA- SHKUMBINI 2-0 (0-0)

Golat: Nika 28′, Muriqi 88′

Gjyqtare: K.Cjapi, I.Tartari, O.Grabova

TIRANA- LUSHNJA 1-1 (0-1)

Golat: Karabeci 30′ / Canka 118′

Gjyqtare: R.Sadiku, E.Ganxhi, A.Mahmuti

LAÇI- BESA 4-2 (2-0)

Golat: Veliaj 42′, Nimani 63′, Sefgjini 81′, Ajazi 89′ / Colla 74′, Celhaka 90′

Gjyqtare: A.Beqiri, B.Mesi, E.Potomi

KUKESI- APOLONIA 4-0 (0-1)

Golat: Progni 41′, Popovic 50′, 63′, Manuka 84′

Gjyqtare: E.Hoxha, G.Koka, R.Cokaj

FLAMURTARI- TOMORI 4-2 (2-0)

Golat: L.Shehaj 25′, 50′, Bregu 42′, 72′ / Berberi 52′, Myzyri 86′ (pen)

Gjyqtare: A.Koci, F.Elezi, F.Lamaj

VLLAZNIA- PARTIZANI 1-0 (0-0)

Golat: Tafili 101′

Gjyqtare: E.Jorgji, R.Preca, E.Velo

KASTRIOTI- BYLISI 2-3 (1-1)

Golat: Abazaj 28′, Malindi 41′ / Gerxho 45′ (pen), Adeniyi 50′, Ikpe 59′

Gjyqtare: O.Sokoli, D.Agaraj, B.Berijolli


busy
komente