HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 04 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kukesi dhe Laçi serish ne finale te Kupes
nga Administrator   E premte, 22 Prill 2016 08:37   pdfShtypEmail

Kupa-e-Shqiperise-dhe-medaljet-653x420Ekipi i Kukesit dhe i Laçit do te jene serish perballe njera-tjetres per fitimin e trofeut te Kupes te Shqiperise. Kukesi ka arritur te kualifikohet per ne finale perball Flamurtarit te cilin e ka mundur ne te dy ndeshjet me rezultatin 2-0. Ekipi i Laçit eshte kualifikuar perballe kampioneve te Shqiperise Skenderbeu, ku ne ndeshjen e pare ka fituar me rezultatin 1-0, ndersa ndeshjen e dyte e ka humbur me rezultatin 2-1. Goli ne fushen kundershtare ka bere qe serish Laçi te jete ne finale.
Laçi eshte edhe mbajtesi i trofeut te Kupes te Shqiperise pasi sezonin e kaluar fitoi kunder ekipit nga qyteti i Kukesit.
Finalja do te luhet me date 22 maj, por orari dhe vendi i kesaj finale akoma nuk eshte bere e ditur nga Federata Shqiptare e Futbollit.


busy
komente
 

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit