HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 03 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionarët/ Dopietë e Gjasulës dhe goli I Vajushit në Bullgari
nga AlbaniaSoccer   E diel, 21 Korrik 2013 23:00   pdfShtypEmail

armando vajushiJurgen Gjasula dhe Armando Vajushu janë “çmendur” në Bullgari. Në ndeshjen e parë të kampionatit, të dy shqiptarët kanë shënuar së bashku tre nga katër golat e fitores së Liteksit. Gjasula, ka shënuar në debutim dy gola në pjesën e parë ndërsa shkodrani ka mbyllur sukses ndeshjen ndaj Neftochimic Burgas. Të dy futbollistët janë vlerësuar maksimalisht nga trajneri dhe mediat bullgare ndërsa tifozët janë dashuruar menjëherë me Jurgen Gjasulën, fantazistin e afruar së fundmi nga trajneri Xhani De Biazi tek skuadra kuqezi.


busy
komente