HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Shenon Berat Sadik, Hyka zevendesues, Ferati "zverdhet"
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 05 Gusht 2013 02:08   pdfShtypEmail

Berat sadikJahmir Hyka ka luajtur pjeserisht si zevendesues per skuadren e Lucernes qe fitoi 1-0 ne shtepi ndaj Sion. Mesfushori i kombetares se Shqiperise hyri ne loje ne minuten e 69-te. Per Sion, Beg Ferati luajti gjate gjithe takimit si titullar dhe u ndeshkua me karton te verdhe ne minuten e 71-te.

Sulmuesi me pashaporte Finlandeze Berat Sadik shenoi ne minuten e 27-te per skuadren e tij Thun e cila barazoi 2-2 me Aarau. Sadik luajti si titullar gjate gjithe takimit.


busy
komente