HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 26 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Meha e Kapllani I shenojne njeri-tjetrit
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Tetor 2013 22:27   pdfShtypEmail

alban mehaDerbi I shqiptareve ne Bundesligen e dyte ka shkuar mjaft mire si per Alban Mehen dhe Edmond Kapllanin. Ne ndeshjen mes Paderbornit dhe FSV Frankfurt, e mbyllur me rezultatin 4-2 per vendasit, kane shenuar te dy shqiptaret. I pari e beri Kapllani ne minuten e 52’ por me pas, dy minuta me vone e barazoi me gol patriotin e tij edhe Meha ne minuten e 54’. Ndeshja u fitua bindshem nga Paderborn, nderkohe qe per shqiptarin tjeter qe luan per Frankfurtin Odise Roshi pati vetem pak minuta ne dispozicion si zevendesues ne fund te takimit.


busy
komente