HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Nentor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjonaret:Shenojne Vullnet Basha dhe Besart Berisha
nga Albaniassocer   E diel, 25 Janar 2015 16:18   pdfShtypEmail

besart berishaVullnet Basha ka shenuar golin e tije te pare tek ekipi i Zaragozes mbreme ne sfiden kunder Recreativos te fituar nga vendasit 2-0.Basha shenoi golin e dyte ne minuten 67.

Besart Berisha ka shenuar golin e dyte per ekipin e tij Melbourne Victory ne barazimin 3-3 ne fushen e Perth Glory qe kryeson tabelen.Goli i Berishes ka ardhe pak para perfundimit te pjeses se pare dhe pikerisht ne minuten 42.Ky ishte goli i 8-te per Berishen qe pozicjonohet ne vendin e trete te golashenuesve te A-League.Po ne vend te tret gjendet edhe Melbourne Victory ne klasifikimin e kampionatit.


busy
komente