HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Strakosha i shkel syrin Dortmundit
nga Gent Mebelli   E enjte, 11 Shkurt 2021 00:00   pdfShtypEmail

Strakosha i shkel syrin Dortmunditthomas strakosha01

As Roman Bürki as Marvin Hitz nuk shkelqejne keto jave ne porten e Borussia Dortmund.
Veshtrimi i drejtuesve te klubit shkon drejt veres me shpresen per nje gardian te sigurte qe do ngrohe zemrat e tifozeve, shpatullat e Max Hummels dhe te mbrojtjes.

Disa emra po permenden po per momentin nuk ka asgje konkrete. Ne nje interviste per "Sky"
top portieri i Lazio Romes thote: Te gjithe e dine qe Borussia Dortmund eshte nje klub i madh. Ata kane nje skuader te re, shume te talentuar dhe me shume potenzial per nje te ardhme te ndritur.
Do te ishte nje hap shume interesant per mua.

Statistikat flasin per Strakoshen!

Ai eshte nje nga portieret me te mire ne Seria A, vetem 25 vjec dhe veren qe vjen kontrata me Lazion mbaron. Sipas ("Expectet Goals") qe krahason golat e pesuar nga portiere me rrezikshmerine dhe rastet e krijuara nga reparti sulmues, Strakosha ka nje bilanc shume pozitiv.

Reflekset e tij jane mbreslenese!

Ne fazen e grupeve ne ndeshjet kundra Lazios dhe sidomos ne perballjen e Romes sulmi i
Dortmundit e provoi cdo te thote "Porta e Strakoshes". Pritjet e tij fantastike ben qe deshperimi ne fytyrat e gjermaneve te linte gjurme.


busy
komente