HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Blendi Idrizi SUPER GOOOL !
nga Gent Mebelli   E diel, 16 Maj 2021 01:00   pdfShtypEmail

Blendi Idrizi Super GOOOL!
dhe BVB Dortmund shume prane Champions League.blendi-idirzi schalke04

Huntelar ma pasoi topin perfekt. U nisa ne drejtim te portes dhe te them te drejten ne ato momente nuk mendova asgje, doja vetem te godisja per te shenuar.
Thjesht e pa besueshme qe topi perfundoi ne rrjete!
Tregon sulmuesi i Schalke 04, Blendi Idrizi ne interviste per mediat, mbas fitores dhe golit te realizuar kundra Eintracht Frankfurt.

E ardhmja e Schalke 04 filloi sot!

Me talente te tille si Idrizi, Flick, Hoppe dhe Aydin Schalke shpreson se sezoni 2021-2022 ne Bundesliga 2 do te jete nje histori suksesi. Ne ndeshjen e fundit ne shtepi, Schalke 04 fundos endrren e Frankfurtit per pjesmarrje ne Champions duke i hapur rruge,

BVB Dortmund te planifikoje per Champions League.

Sot 23 vjecari Blendi Idrizi qe per perfaqesuesen U-21 te Kosoves ka luajtur tre takime, ka lindur ne Gjilan me date 02. Maj 1998.
Stacionet e tij gjate rruges per ne Bundeslige jane: 2011-2012 FC Blau-Weiß Friesdorf, 2012-2014 Bonner SC, 2014-2015 TSC Euskirchen, 2015-2017
1. FC Köln, 2017-2018 FC Blau-Weiß Friesdorf, 2018-2019 Alemannia Aachen, 2019-2020 SC Fortuna Köln.

Ne sezonin 2020-2021 luan per FC Schalke 04 ne Bundeslige dhe mban fanelen me numer 36.

Gent Mebelli


busy
komente