HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Armand Duka deshiron te vazhdoje udhetimin ne UEFA !
nga Gent Mebelli   E premte, 17 Shkurt 2023 00:03   pdfShtypEmail

Armand Duka deshiron te vazhdoje udhetimin ne UEFA !   

 

UEFA ka shpallur sot listën përfundimtare të kandidaturave për poziten e Presidentit të UEFA-s dhe anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s që do të zgjidhen në Kongresin e 47-të të zakonshëm të UEFA-s në Lisbonë, Portugali, të mërkurën më 5 prill 2023.

Të gjithë kandidatët iu nënshtruan një kontrolli të kryer nga një komitet zgjedhor i përbërë nga anëtarët e Komitetit të Qeverisjes dhe Pajtueshmërisë së UEFA-s (në përputhje me Nenin 21(6) të Statutit të UEFA-s dhe Nenin 4bis të Rregulloreve që Drejtojnë Zbatimin e Statutit të UEFA-s ).

Trembëdhjetë kandidatë qe aplikojnë për nëntë vendet e anetaresise në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s e kaluan me sukses kontrollin e përshtatshmërisë.

Kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka kandidon perseri ne zgjedhjet per anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s.

Me Duken, Futbolli shqiptar do te perfaqesohej per herë të dyte në institucionin qeverisës të UEFA-s per nje mandat katërvjeçar.

Kandidatët për zgjedhje në Kongresi i 47-të i zakonshëm i UEFA-s.

a) Kandidat per UEFA President (mandat katërvjeçar ) :

 

Mbiemri

Emri

Vendi

1.

Čeferin

Aleksander

Slovenia

b) Kandidat per pozicionin, nje anetar femeror ne Komitetin Ekzekutiv te UEFA-s

mandat katërvjeçar ) :

 

Mbiemri

Emri

Vendi

1.

 McAllister

Laura

  Wales

c)Kandidatet per shtate pozicionet,anetare ne Komitetin Ekzekutiv te UEFA-s

mandat katërvjeçar ) :

 

Mbiemri

Emri

Vendi

1.

Christensen

Jesper Møller

Denmark

2.

Diallo

Philippe

France

3.

Duka

Armand

Albania

4.

Fousek

Petr

Czechia

5.

Klaveness

Lise

Norway

6.

Kobiashvili

Levan

Georgia

7.

Pavelko

Andrii

Ukraine

8.

Petrie

Rod

Scotland

9.

Quaderer

Hugo

Liechtenstein

10.

Rubiales

Luis

Spain

11.

Vassallo

Björn

Malta

d)Kandidat per pozicionin, nje anetar ne Komitetin Ekzekutiv te UEFA-s

mandat dyvjeçar ) :

 

Mbiemri

Emri

Vendi

1.

Watzke

Hans-Joachim

Germany


busy
komente