HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
 Kronika e ndeshjes: Java 32 - E shtunë, 06. Maj 2017 - 21:00 h

SkenderbeuVllaznia
43

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 06 Maj 2017
Match Time :21:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Ardian BEQIRI, Dojando MYFTARI, Rejdi AVDO
 
Spektatore: 3.600
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 39' : Hamdi SALIHI ( 1 )
 • 95' : Liridon LATIFI ( 1 )
 • 54' : Alsid TAFILI ( 1 )
Gol
 • 72' : Hamdi SALIHI ( 1 )
 • 91' : Gjergj MUZAKA ( 1 )
 • 5' : Erald CINARI ( 1 )
 • 75' : Elis BAKAJ ( 1 )
Karton i verdhe
 • 53' : Orges SHEHI ( 1 )
 • 66' : Gledi MICI ( 1 )
 • 31' : Stefan Cicmil ( 1 )
 • 37' : Landry MULEMO ( 1 )
 • 87' : Elis BAKAJ ( 1 )
Karton i verdhe-kuq
  • 94' : Stefan Cicmil ( 1 )