HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 5 - E diel, 06. Shtator 2009 - 18:00 h

BESAVELLAZNIMI
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 06 Shtator 2009
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Shahin Haxhiislami" - Pejë
Match referee(s):Hajriz HAJDARI
 
Spektatore: 2.500

 Formacionet
Portier
PLAYERS
   Mbrojtes
   GOALKEEPER
     DEFENDER
       Mesfushor
       Sulmues
       MIDFIELDER
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                Eventet
                               Gol
                               • 66' : Haxhi ZEKA ( 1 )
                               • 80' : Haxhi ZEKA ( 1 )
                               • 90' : Shpat QERIMI ( 1 )
                               Karton i verdhe
                               • 0' : Besnik MORINA ( 1 )
                               • 0' : Florent PAPUCI ( 1 )
                               • 0' : Granit CEKAJ ( 1 )
                               • 0' : Alban BEKTESHI ( 1 )

                                Permbledhja
                               BESA - VËLLAZNIMI 2:1 (0:0)Stadiumi ,,Shahin Haxhiislami" në PejëShikus: 2.500Gjyqtarë: Hajriz Hajdari, Bujar Selimaj, Florim JakupiK. V: Morina, Papuqi, Çekaj – Bekteshi1:0, 2:0 Haxhi Zekaj 66, 802:1 Shpat Qerimi 90Besa: Bytyçi, Efendija, Demaj, Morina, Bajraktari, Papuqi, Duraku, Hysenlekaj (Miftaraj), Molliqaj,Zekaj dhe GashiTrajner: Genc HoxhaVëllaznimi: Mushica, Tetrica, Dragusha, Kasapi, Gjeraj, Gashi (Podrimaj), Bushaj, Sermaxhaj, Komani (Dakaj), Bekteshi, QerimiTrajner: Blerim Mula