HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 08 Qershor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 18 - E diel, 14. Mars 2010 - 16:00 h

BESAPRISHTINA
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 14 Mars 2010
Match Time :16:00 h
 
Playground :Stadiumi "Shahin Haxhiislami" - Pejë
Match referee(s):Hajriz HAJDARI
 
Spektatore: 1.000

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   Mbrojtes
   GOALKEEPER
     Mesfushor
     DEFENDER
       Sulmues
       MIDFIELDER
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                Eventet
                               Gol
                               • 33' : Fitim KASAPI ( 1 | Penallti )
                               • 44' : Besnik (P) KRASNIQI ( 1 )
                               • 52' : Elvis GACAFERRI ( 1 )
                               • 81' : Azem AHMETI ( 1 | Penallti )
                               Karton i verdhe
                                • 32' : Besnik (B) KRASNIQI ( 1 )

                                 Permbledhja
                                32' Besnik Krasniqi i Prishtines pengon brenda zones Blerim Hysenlekaj dhe gjyqtari Hajriz Hajdari akordon penallti. Fitim Kasapi ka goditur dhe ka shenuar. - 44' Besnik Krasniqi i Beses ka shenuar golin e dyte. Duhet thene se ne kete takim luajne dy lojtare me emrin Besnik Krasniqi per secilen skuader. Besa - Prishtina 3:1 (2:0)Stadiumi Shahin Haxhiislami në PejëShikus: 1000Gjyqtarë: H. Hajdari, Z. Miranaj, F. Jakupi.1:0 Fitim Kasapi 322:0 Benis Krasniqi 453:0 Florent Papuçi 523:1 Azem Ahmeti 76 PenaltiaK.V: Krasniqi, Gacaferri, Papuçi, Kasapi, Çekaj, Vokshi - B. Krasniqi, Dajaku.Besa: Bytyçi, B.Krasniqi, A. Cacaj (Gacaferi), Duraku, Bajrakatari, Papuçi, Kasapi, Hysenlekaj, Çekaj (Morina), Zeka, Vokshi (Gashi)Treiner:Genc HoxhaPrishtina: Statovci, Krasniqi, Ibrahimi, Vokshi, Berisha, Sermaxhaj (Kozhani), Ahmeti, Dajaku, Zejnullahu (Hagi), Fazliu (Skeraj) SaliagiqTreiner: Ramiz Krasniqi