HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E hënë, 12. Shtator 2011 - 17:00 h

KastriotiPogradeci
40

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 12 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Kastrioti" - Krujë
Match referee(s):Rejdi AVDO, Kridens META, Emiliano BICAKU, Evaldo DYRMISHI
 
Spektatore: 1.100
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 32' : Erald TURDIU ( 1 )
  Gol
  • 25' : Bruce INKANGO ( 1 )
  • 63' : Elton MUCOLLARI ( 1 )
  • 65' : Bruce INKANGO ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 14' : Dejan OGNJANOVIC ( 1 )
   • 58' : Danny DRAGOI ( 1 )
   • 60' : Parid XHIHANI ( 1 )
   • 25' : Eduard TANUSHI ( 1 )
   • 32' : Okelian BAZE ( 1 )
   • 62' : Kopi CEREPI ( 1 )
   • 91' : Griseld CEKICI ( 1 )

    Permbledhja

   90+3-Perfundon ndeshja me fitoren e Kastriotit me rezultatin e paster 4-0

   90+2-Alikaj gjuan nje predhe, por serish portieri Hoxha ja mohon golin e peste vendasve

   90+1-G.Cekici ndeshkohet me karton te verdh duke e cuar ne kater numrin e lojtareve te ndeshkuar per Pogradecin ne kete ndeshje

   88-Xhihani gjuan fort, por portieri mik ja mohon golin duke mos lejuar qe te rritej me shume diferenca e golave

   64-Inkango shenone golin e dyte personal ne kete ndeshje dhe te katertin per Kastriotin

   64-Largohet Pashaj dhe aktivizohet Alikaj

   62-Mucollari ekzekuton mjeshterisht goditjen e denimit dhe shenone nje gol te bukur nga 25-metra

   62-Cerepi ndeshkohet me karton te verdhe

   61-Goditje denimi per Kastriotin

   60-Xhihani ndeshkohet me karton te verdh

   57-Largohet Sefa dhe aktivizohet Mucollari per Kastriotin

   56-Largohet Jahaj dhe aktivizohet Albi Cekici per Pogradecin

   54-Dragoi ndeshkohet me karton te verdh

   50-Duhet te vinte kjo minute qe miqte te gjuanin drejt portes se Halilaj, por pa rrezik

   48-Inkango jep nje asis per Xhihanin i cili nuk e shfrytezon ashtu sic duhet

   47-Trajneri Ramazan Shehu largon nga loja sulmuesin Plaku dhe ne vend te tij aktivizone Drago-in

   46-Tanushi ndeshkohet me karton te verdh

   Fillon pjesa e dyte

   45-Pjesa e pare perfundone me fitoren e paster te Kastriotit 2-0

   42-Largohet Nastoski dhe aktivizohet Cekeci per Pogradecin

   32-Nga pika e bardh gjuan Turdiu i cili shenone dhe golin e dyte per te zotet e shtepise

   32-Kastrioti fiton te drejten e ekzekutimit te nje njembedhjetemetershi

   32-Baze ndershkohet me karton te verdh pasi nderhyne ne menyre te gabuar ndaj nje lojtari te Kastriotit duke shkaktuar dhe penallti

   25-Turdiu kalon nga e majta duke shmangur dy mbrojtes pogradecar dhe kroson ne qender te zones ku gjendej sulmuesi francez Inkango. Ai nuk e ka te veshtire te shenoje e te kaloje krutanet ne avantazh

   19-Xhihani pason per Inkagon i cili gjuan fort, por topi perfundon mbi shtyllen trascersale

   14-Ognjanovic ndeshkohet me karton te verdh

   3-Sefa gjuan fort, por topi pritet nga portieri Hoxha

   Fillon ndeshja