HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 28 Nentor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E shtunë, 10. Shtator 2011 - 17:00 h

VllazniaLaci
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 10 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
Match referee(s):Denis REXHA, Lorenc JEMINI, Ermal BARUSHI, Blerim ZIRI
 
Spektatore: 3.860
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
  • 42' : Elton DOKU ( 0 )
  Gol
  • 65' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
  • 80' : Xhevahir SUKAJ ( 2 )
  • 92' : Xhevahir SUKAJ ( 3 )
  • 43' : Burhan EMERLLAHU ( 1 )
  Karton i verdhe
   • 43' : Erjon XHAFA ( 1 )

    Permbledhja

   90+3-Perfundon ndeshja me fitoren e Vllaznis 3-1

   90+2-Sukaj nuk di te ndalet. Shenon dhe golin e trete personal dhe te tretin per Vllaznin. Ai shfaqet i vetem para Vashakut dhe me qetesi e kalon topin mbi koken e portierit duke e derguar topin ne rrjete

   80-Dyshja Sukaj-Vajushi kombinojne bukur me njeri-tjetrin duke arritur te shenojne dhe golin e dyte dhe te avantazhit per Vllaznine. Sukaj do te shenoje golin e dyte per shkodren dhe te dytin personal ne kete ndeshje

   75-Dede kryen dhe zevendesimin e trete dhe te fundit. Largon Shazivarin dhe aktivizon Sefgjinin

   72-Josa kryen zevendesimin e dyte. Largon nga loja Gocajn dhe aktivizon Djepaxhian

   68-Nevil Dede largon autorin e golit Burhan Emerllahu dhe ne vend te tij aktivizon Altin Llogen

   65-Sukaj barazon rezultatin

   62-Largohet Belisha dhe aktivizohet Bardulla

   Fillon pjesa e dyte

   45-Perfundon pjesa e pare me fitoren minimale te miqve

   43-Burhan Emerllahu perfiton nga nje rremuje ne zonen shkodrane dhe  shenone duke kaluar ne avantazh Lacin

   43-Erjon Xhafa ndeshkohet me karton te verdh

   42-Largohet Doku i demtuar dhe aktivizohet Kastrati

   41-Elton Doku demtohet duke u detyruar te lere fushen e lojes

   5-Vendasit kerkojne golin, por nuk tregohen te sakte para portes mike

   Fillon pjesa e pare