HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Nentor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Superkupa 2011
 Kronika e ndeshjes: Superkupa - Finalja 2011 - E enjte, 18. Gusht 2011 - 20:00 h

SkenderbeuTirana
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 18 Gusht 2011
Match Time :20:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Enea JORGJI, Gezim KOKA, Ridiger COKAJ, Emirjon SINO
 
Spektatore: 7.800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
  • 63' : Bekim BALAJ ( 1 )
  Karton i kuq
  • 82' : Nuredeen ORELESI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 26' : Ditmar BICI ( 1 )
   • 22' : Gentian MUCA ( 1 )
   • 86' : Julian AHMATAJ ( 1 )
   • 87' : Bekim BALAJ ( 1 )

    Permbledhja
   Takimi ka filluar me 61 minuta vonese pas trazirave midis dy tifozerive. Pas shtate minutave loje, lojtaret e Tiranes jane larguar nga fusha per 28 minuta minuta per arsye te futjes ne fushe te tifozerise vendase. Lojtaret e Tiranes jane rikthyer me pas per te perfunduar takimin.