HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 25 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 13 - E shtunë, 30. Nentor 2013 - 14:30 h

LushnjaTirana
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 30 Nentor 2013
Match Time :14:30 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Enea JORGJI, Armando KAMBERAJ, Astrit MAHMUTI, Emigers GANCI
 
Spektatore: 5.000
Weather:windy
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Lushnja
Substitution min 61 ::Viktor GJYLA <-> Mikel CANKASubstitution min 78 ::Rrapush SULO <-> Luka TEODOROVICSubstitution min 84 ::Griseld DERVISHI <-> Lorenc TRASHIGol min 25 ::Mikel CANKAGol min 40 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 29 ::Andi BAKIASIKarton i verdhe min 92 ::Fatjon TOPIKarton i verdhe-kuq min 60 ::Andi BAKIASI


Substitution min 51 ::Mensur LIMANI <-> Ervis KAJA Gol min 42 ::Entonio PASHAJKarton i verdhe min 29 ::Dorian KERCIKUKarton i verdhe min 65 ::Endrit VRAPIKarton i verdhe min 91 ::Mirel COTAGol min 42 ::Entonio PASHAJKarton i verdhe min 29 ::Dorian KERCIKUKarton i verdhe min 65 ::Endrit VRAPIKarton i verdhe min 91 ::Mirel COTAGol min 42 ::Entonio PASHAJKarton i verdhe min 29 ::Dorian KERCIKUKarton i verdhe min 65 ::Endrit VRAPIKarton i verdhe min 91 ::Mirel COTA
Tirana
 Eventet
Gol
 • 25' : Mikel CANKA ( 1 )
 • 40' : Meglid MIHANI ( 1 )
 • 42' : Entonio PASHAJ ( 1 )
Karton i verdhe
 • 29' : Andi BAKIASI ( 1 )
 • 92' : Fatjon TOPI ( 1 )
 • 29' : Dorian KERCIKU ( 1 )
 • 65' : Endrit VRAPI ( 1 )
 • 91' : Mirel COTA ( 1 )
Karton i verdhe-kuq
 • 60' : Andi BAKIASI ( 1 )