HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Alves DANILO

Personal data

Picture of Alves DANILO
Name:Alves DANILO
Jersey Number:99
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 22/10/2016LacivsFlamurtari100--------
Sunday, 30/10/2016FlamurtarivsKorabi100--------
Saturday, 05/11/2016FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Sunday, 20/11/2016LuftetarivsFlamurtari100--------
Friday, 25/11/2016FlamurtarivsVllaznia100--------
Saturday, 10/12/2016KukësivsFlamurtari100--1-----
Sunday, 18/12/2016FlamurtarivsLaci100--------
Thursday, 22/12/2016KorabivsFlamurtari100--1-----
Saturday, 11/02/2017VllazniavsFlamurtari100--1-----
Sunday, 26/02/2017TiranavsFlamurtari100--------
Sunday, 05/03/2017FlamurtarivsKukësi100--------
Saturday, 18/03/2017LacivsFlamurtari101--------
Saturday, 06/05/2017FlamurtarivsTirana100--------
Games total1301--3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2018-19Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2017-18Flamurtari11----------
Kupa e Shqiperise 2017-18Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2016-17Flamurtari66----3-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2015-16Flamurtari66-15-3-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Flamurtari22----------
Career Total1515-15-6-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2018-192018-19FlamurtariSulmues
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2017-182017-18FlamurtariSulmues
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2016-172016-17FlamurtariSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16FlamurtariSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16FlamurtariSulmues