HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Luis WASHINGTON

Personal data

Picture of Luis WASHINGTON
Nationality:Brazil, Federative Republic of Brazil, Federative Republic of
Name:Luis WASHINGTON
Nickname:Batista
Birthday (Age):08. Shtator 1983 (37)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 10BylisvsShkumbini1011-------
Friday September 16LacivsBylis101--------
Sunday September 25BylisvsKamza101-----1--
Monday October 03TeutavsBylis100--1-----
Friday October 14BylisvsKastrioti100--------
Sunday October 23TiranavsBylis101--------
Monday October 31BylisvsFlamurtari010--------
Saturday November 05VllazniavsBylis010--------
Saturday November 19BylisvsPogradeci010--------
Saturday November 26BylisvsApolonia010--------
Monday December 05SkenderbeuvsBylis100--------
Saturday December 17BylisvsTomori010--------
Friday December 23DinamovsBylis010--------
Games total7641-1--1--


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2013-14Albpetrol------------
Kategoria Superiore 2011-12Bylis73421-1--1--
Kategoria Superiore 2010-11Bylis64223-1-----
Career Total137644-2--1--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2013-142013-14AlbpetrolSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues