HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2011-12

Player Information - Enkelejd PENGU

Personal data

Picture of Enkelejd PENGU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Enkelejd PENGU
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday October 22GramshivsVlora010--------
Saturday November 05GramshivsSkrapari010--------
Saturday November 19BeselidhjavsGramshi101--------
Saturday November 26GramshivsLuftetari100--------
Sunday December 04LushnjavsGramshi100--------
Saturday April 28ButrintivsGramshi100--------
Games total421--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Pogradeci------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Pogradeci------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Pogradeci------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Pogradeci------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Pogradeci11----------
Kategoria 1 2014-15Pogradeci------------
Kategoria 1 2013-14Pogradeci----1-------
Kategoria 1 2012-13Gramshi------------
Kategoria 1 2011-12Gramshi312-3-------
Kategoria 1 2009-10Pogradeci1111-19-2-----
Career Total15132113-2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20PogradeciSulmues
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19PogradeciSulmues
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18PogradeciSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17PogradeciSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16PogradeciSulmues
Kategoria 1 2014-152014-15PogradeciSulmues
Kategoria 1 2013-142013-14PogradeciSulmues
Kategoria 1 2012-132012-13GramshiSulmues
Kategoria 1 2011-122011-12GramshiSulmues
Kategoria 1 2009-102009-10PogradeciMesfushor