HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedoni / Sokoli debuton me fitore, shqiptaret ne krye
nga AlbaniaSoccer   E diel, 14 Nentor 2010 03:10   pdfShtypEmail
renova1Bylbil Sokoli ka debutuar me fitore ne krye te Renoves. Skuadra shqiptare ka shkaterruar vardarin 4-0 me gola te shenuar brenda 10 minutave nga kater futbolliste shqiptare. Vullnet Emini hapi serine e golave ne minuten e fundit te pjeses se pare, nderkohe qe Fisnik Nuhiu (minuta 48), Burhan Emerllahu (minuta 50) dhe Ismail Ismaili (minuta 55) vulosen fitoren 4-0. Me kete fitore, renova merr kryesimin, pasi Shkendija nuk arriti te marri me teper se barazimi 1-1 ndaj Rabotnickit ne kryeqytet., kur 3 kartonat e kuq (perfshi ketu Ertan Emirin dhe Myzafer Ejupin) ishin vendimtare ne humbjen e Metalurgut duke i preventuar skuadres kryesimin. Per Ejupin kjo ishte ndeshja e dyte me fanellen e metalurgut kete sezon pas 5 minutave qe luajti si rezervist ne javen e kaluar.
Miqte arriten te shenojne me ane te Nebi Mustafit ne minuten e 84-rt, pasi vendasit luanin me 10 lojtare qe nga minuta e 71-te. Shkendija dhe Renova jane ne krye me 25 pike pas 14 javeve duke perfituar edhe nga humbjet e Turnovo dhe Teteks jashye fushave te tyre si dhe stopimi i Metalurgut ne fushen e vet 1-2

Vllade Kosturski

busy
komente