HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 07 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Shkendija e Tetoves, per here te pare kampione e Maqedonise
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Maj 2011 23:26   pdfShtypEmail

shkendijaTe gjithe Shqiptaret e Maqedonise sot kane te drejte te ndihen krenar e te festojne. Nje skuader futbolli ka triumfuar mbi te tjerat. Shkendija e Tetoves ka bere te ndihen krenar e te lumtur shqipetaret qe jetojne ne te gjitha trojet. Per here te pare ky klub futbolli ka siguruar titullin kampion. Shkendija ka fituar nje ndeshje te veshtire kunder Turnovos me rezultatin 0-2 dhe ka perfituar nga ndalesa qe kane bere ndjekesit me te afert  Metalurg Shkup qe barazuan me Rabotnickin. Shkendija pas kesaj fitore eshte ngjitur ne kuoten e 67-te pikeve. Tetovaret por jo vetem ata kane festuar sot titullin e fituar. Kete vit, Shkendija ka sunduar me merita kampionatin maqedonas dhe ka kryesuar pergjate gjithe sezonit pa e vene ne diskutim per asnje moment kete sukses te arritur. Ne mbremje neper rruget e qytetit festa ka qene e madhe dhe tetovaret kane dalur per te pritur skuadren kampione.

Enea Shtrepi


busy
komente