HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Asnjë reagim për djegien e flamurit
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 19 Dhjetor 2012 19:33   pdfShtypEmail

Flamuri_i_shqyerFederata Maqedonase e Futbollit i ka kaluar pa asnjë ndëshkim ngjarjet në Shkup, në takimin e kampionatit ndërmjet Teteksit dhe Shkëndijës.

Ndeshja në stadiumin “Gjorgje Petrov” u ndërpre, pasi skuadra nga Tetova u tërhoq nga fusha. Për këtë veprim, komisionet e federatës vendosën që ekipi shqiptar të humbiste 3-0 në tavolinë.

Shkëndija rrezikon të përballet edhe më të tjera penalizime, pasi braktisja e fushës do të shqyrtohet nga Disiplinori, ku ndëshkime mund të ketë edhe për drejtuesit, trajnerin Artim Shaqiri dhe kapitenin Muhamet Useini.

Ndërkohë, nuk është marrë asnjë masë për Teteksin dhe për ngjarjet ku tifozët vendas lëshuan thirrje anti-shqiptare dhe dogjën flamurin kuqezi.

Skuadra e Teteksit do të jetë në Komisionin e Disiplinës vetëm për organizimin e dobët të ndeshjes dhe hyrjen në fushë të personave të paautorizuar, që shkaktuan largimin e lojtarëve të Shkëndijës nga loja.


busy
komente