HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gjermani/ Ferhan Hasani “Buba” vazhdon me Wolfsburgun
nga AlbaniaSoccer   E premte, 11 Janar 2013 15:40   pdfShtypEmail

ferhan_hasani_wolsburgMedia të ndryshme në Maqedoni informuan se Ferhan Hasani gjendet në provë tek një skuadër holandeze, anëtari i përfaqësueses së Maqedonisë  është paraqitur në pjesën e dytë të takimit kontrollues ndërmjet Wolfsburgut dhe Verder Bremenit te luajtur para dy ditesh. Ndeshja e zhvilluar në kuadër të përgatitjeve në Antalia, u mbyll me fitore 2:1 të Verderit, ndërsa trajneri i ri i ‘ujqërvve’, Dieter Hecking më në fund vendosi që t’i japë shansin për të luajtur tetovarit Hasani.

“Buba” tregoi lojë të mirë dhe disa herë solli depërtime të shpejta në krahë, ndërsa në një rast dha assist për gol. Paraqitja në ate ndeshje pritet të sjellë impresionet e trajnerit Hecking për të ardhmen e Hasanit, ndërsa vetë futbollisti për televizionin maqedonas  TV Alsat-M ka deklaruar se mediat do të njoftohen në kohë nëse ka diçka të re rreth të ardhmes së tij, duke i cilësuar si dashakeqe dezinformatat e publikuara në media të caktuara në Maqedoni.


busy
komente