HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Maqedonisë/ Shaqiri dhe Mihajlov: Politika mposhti sportin!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 23 Maj 2013 00:06   pdfShtypEmail

artim_shaqiriAtmosfera nën tribunën Veriore të stadiumit “Filipi i Dytë” ka qenë mjaftë zhgënjyese, për shkak të skandalit të ndërprerjes së finalës së Kupës së Maqedonisë.

Trajneri i Shkëndijës, Artim Shaqiri i dëshpëruar për një epilog të tillë tha: “Ne jemi sportistë, mendojmë për lojën në teren, dhe na vjen keq për këto ngjarje të tilla. Megjithatë, kjo që ndodhi i takon pjesës së politikës dhe këtë duhet ta komentojnë udhëheqësit e klubeve. Neve na mbetet të shohim si të përgatitemi për lojë, të koncentrohemi sërish dhe të arrijmë deri te fitorja në fushën e futbollit”.

Edhe trajneri i Teteksit, Mihajlov, u shpreh i zhgënjyer: “Finalja ende nuk pati nisur mirë, ndërsa përfundoi në mënyrë skandaloze, diçka që askush s’e dëshiroi nga ne klubet. Jemi në pritje të vendimit se kur do të luhet loja, do të mundohemi të përgatitemi sa më mirë dhe të arrijmë deri te trofeu i dëshiruar”, tha Gorazd Mihajlov.


busy
komente