HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Në fokus/ Finalja e Kupës në Maqedoni riluhet të djelën
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 23 Maj 2013 18:13   pdfShtypEmail
maqedoni_kupaTë mërkurën në mbrëmje u anullua finalja e Kupës së Maqedonisë mes Shkëndijës së Tetovës dhe Teteksit. Federata e Futbollit në Maqedoni ka përcaktuar një ditë më pas ditën se kur do të luhet sërish kjo ndeshje. Të djelën, do të riluhet edhe një herë tjetër derbi I Tetovës që do të vërë përballë njëra-tjetrës skuadrën shqiptare në Maqedoni dhe atë maqedonase. Kjo finale kësaj rradhe do të luhet pa praninë e tifozëve dhe pa presionion që u shkaktua pre tyre. Kujtojmë se ndeshja u ndërpre dy herë nga gjyqtari kryesor për shkak të thirrjeve nacionaliste nga të dyja tifozeritë të cilat duhet thënë se urrehen me njëri-tjetrin.

busy
komente