HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Maqedonisë/ Finalja e Kupës të dielën, pa publik
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 23 Maj 2013 22:18   pdfShtypEmail

kupa_e_maqedonis___132304198Finalja e Kupës së Maqedonisë, mes Shkëndijës dhe Teteksit do të luhet të dielën, por pa prezencën e publikut . Ky është vendimi i marrë nga Komisioni për gara pranë FFM-së, pasi finalja e 21 e Kupës së Maqedonisë, mbrëmë u ndërpre për shkak të brohoritjeve nacionaliste të fansave. “Ndeshja do të fillojë nga zeroja, ose më mirë thënë nga minuta e parë”, tha për ALSAT-M, komisari i garave Vasko Dojçinovski. Vendimi për fillimin e ndeshjes nga minuta e parë mbështetet në nenin 56, 57 dhe neni 58 alinea 2 të Rregullores për gara të FFM-së. Ndryshe mbrëmë u zhvilluan afro 20 minuta lojë efektive, para se përfundimisht të ndërpritej ky takim. Kjo është finalja e parë në historinë e futbollit të Maqedonisë, e cila po ndërpritet për shkak të brohoritjeve nacionaliste të fansave. Disa ditë para ndeshjes finale përfaqësuesit e dy skuadrave tetovare, fansave iu bënë ftesë që të ketë anim korrekt, por apelet e tyre nuk dhanë kurrfarë rezultati.


busy
komente