HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Josip Kuzhe: Rumania e sotme eshte me e dobet
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Shtator 2010 00:28   pdfShtypEmail

josif_kuzhe_suedi_konferenc_shtypSeleksionuesi kroat i kombetares se Shqiperise Josip Kuzhe ne konferencen per shtyp ne Rumani tha se kombetarja qe mundi Shqiperine ne eliminatoret e fundit Evropiane ishte me e fortë se kjo e tanishmja, kështu që ai ka besim në shanset e ekipit të tij për të marrë një rezultat pozitiv të premten.

"Ne vështruam Rumanine si kombëtare në muajt e fundit dhe kemi nje ide per formen e saj dhe sipas mendimit tim, Rumania ka një ekip shumë të mirë me lojtarë teknike e me fantazi qe zhvillojne loje te bukur, por mos harrojme qe së pari eshte ekipi jo vlerat individuale" cilesoi Kuzhe i cili do te shtonte: "Ne jemi të kënaqur që ne të luajë ndeshjen e parë në Rumani, sepse ne jemi të sigurt se do të kemi mundesi per te arritur nje rezultat me te mire se ai ne eliminatoret e kaluara Euro 2008. Unë personalisht mendoj se kur Shqiperia ka humbur ndeshjen 1-6, Rumania ka patur një ekip shume me të fortë sesa tani" tha Josip Kuzhe per mediat.

Tekniku i kombetares se Shqiperise  tha se grupi i tij do të vendosë një qëllim ne fushatën e Euro 2012 pas katër ndeshjeve te para.

Enea Shtrepi


busy
komente