HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia fiton dy pozicione te tjera ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 20 Tetor 2010 23:20   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseNe renditjen e FIFA-s per muajin tetor Shqiperia ka arritur te ngjise edhe dy pozicione te tjera krahasuar me renditjen e nje muaji me pare. Kuqezinjte pas barazimit me Bosnjen dhe humbjes me Bjellrosine kane vazhduar progresin duke  u ngjitur ne vendin e 65-te. Ndeshjet e rradhes kualifikuese per Shqiperine jane ne muajin mars nderkohe qe miqesorja e rradhes do te luhet ne 17 nentor me Maqedonine ne stadiumin Skenderbeu ne Korce.

Enea Shtrepi


busy
komente