HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana/ Vleresohet maksimalisht nga mediat kilene
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Mars 2011 22:32   pdfShtypEmail
lorik_cana_kuqeziPas konfirmimit te dates se miqesores Shqiperi - Kili, mediat kilene i kane bere nje "skaner" Shqiperise dhe futbollisteve Shqiptare qe luajne ne bote. Vendin tone e konsiderojne te vogel dhe me nje futboll disi te zhvilluar. E vleresojne per arritjen ne vendin e 66 ne renditjen e FIFA-s dhe mbi te gjitha vleresojne futbollistin Lorik Cana. Per Canen ata shprehen se eshte nje luan i vertet dhe nje futbollist me cilesi te mira, i cili mbetet lojtari me i kerkuar nder emrat e shumte te futbollsiteve Shqiptare qe luajne ne kampionate te ndryshme ne bote.

Besi Donati

busy
komente