HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Sulmi Paderborn i perqendruar te Kapllani
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Mars 2011 17:25   pdfShtypEmail
Edmond_Kapllani.1jpgKlubi aktual i durrsakut Edmond Kapllani i cili militon ne Bundesligen 2 po projekton levizjet e ardhshme per sa i perket repartit ofensiv.Drejtuesit e ketij klubi kane shprehur interes per sulmuesin e Nurenberg Marek Mintal,por ata nuk mund te bejne asnje levizje pa u qartesuar situata e Kapllanit,sikurse dihet se ai eshte huazuar nga Augsburgu dhe kontrata e tij mund te rinovohet dhe me 1 vit tjeter me kete ekip nese ky ekip ngjitet ne Bundesligen 1,pra Augsburgu.Nese jo atehere Kapllani do te mundet te rinovoje automatikisht dhe nje vit kontraten me Paderborn nese ky i fundit i shpeton renies ne kategorine e trete,pasi keshtu eshte rene dakord midis dy ekipeve dhe Edmond Kapllanit.

Edi Kaja

busy
komente