HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kristi Vangjeli: Me pelqen Bundesliga dhe Serie A
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Mars 2011 20:53   pdfShtypEmail
kristi_vangjeliMbrojtesi i Arisit te Selanikut dhe i kombetares tone ka shprehur per here te pare kaq hapur deshiren per t'u larguar nga kampjonati grek. Vangjeli deklaroi sot per mediat: "Po,me pelqen shume Bundesliga Gjermane dhe Seria A Italiane, por nuk e di nese do te luaj qe sezonin qe vjen ne keto kampionate me nivel shume te larte pasi kam dhe nje vit kontrate me Arisin. Jam i bindur se nese vjen ndonje oferte nga ekipet qe une kam simpati dhe nese keto oferta kenaqin dhe drejtuesit e ekipit tim. Une do ta pranoja me kenaqesi sepse keto jane kampionate me nivel te larte dhe une mendoj se kam eksperiencen e duhur dhe kjo eshte koha ideale qe une te bej hapin e madh ne karrieren time." -perfundoi prononcimin Kristi Vangjeli.

Andis Shoshi

busy
komente