HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Ervin Skela lojtar i rendesishem
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 00:25   pdfShtypEmail
josip_kuzheTrajneri i kombetares Josip Kuzhe, pasi ka vleresuar mbeshtetjen e tifozerise, shpirtin e larte te gares dhe motivimin e madh qe ekipi pati, qe ishin edhe pikat kryesore te kesaj fitore kaq te rendesishme personalisht per te, ai nuk ka ngurruar te flasi edhe per vlerat e fantazistit te skuadres sone Ervin Skela. "Skela eshte nje lojtar shume i rendesishem per skuadren tone. Ai merr persiper shume pergjegjesi ne loje qe jane per tu admiruar. Skela ka shume guxim dhe shpeshhere e can mbrojtjen kundershtare me depertimet e tij", perfundoi trajneri kroat i cili ka vendosur qe ta shijoje kete fitore deri sa te vij ballafaqimi me Bosnien.

Besi Donati

busy
komente