HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana: Nje dite do te bejme hapin e madh
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 22:30   pdfShtypEmail

lorik_cana_kuqeziPara ndeshjes me Bjellorusine, Lorik Cana u intervistua nga gazeta prestigjoze franceze “L’Equipe”. Ne versionin online te kesaj gazete eshte prezantuar intevista e mbrojtesit te kombetares kuqezi. “Nje dite do te bejme hapin e madh. Nje dite do te bejme endrren realitet. Dikur, ne ishim ne vazon e fundit, sot, jemi ne ate parafundit. Nese do te marrim 12 pike ne keto kualifikuese, atehere kemi shanse te jemi ne vazon e katert. Kjo do te ishte e mrekullueshme. Sa me shume te ngjitemi te vazot, aq me shume shanse do te kemi mundesi qe nje dite te kualifikohemi per nje kompeticion te madh. Eshte endrra ime. Nje dite do te jemi atje! Une ndryshe nga Behrami dhe Shaqiri zgjodha te luaj per Shqiperine, pasi eshte vendi im”, ka then nder te tjera per gazeten franceze “L’Equipe”, zv/ kapiteni i Kombetares shqipetare Lorik Cana.

Pirro Nika


busy
komente