HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Kuqezinjte para televizorit, festojne humbjen e Bosnjes
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Qershor 2011 22:00   pdfShtypEmail

ruman-bosnieTe ulur para televizorit lojtaret e kombetares shqipetare dhe trajneri Kuzhe kane ndjekur ndeshjen e kundershtarit te tyre Bosnje Hercegovines me te cilin do te luajne pas disa ditesh. Rumania ka fituar dhe shperfytyruar komplet boshnjaket ne shtepine e saj duke i mundur me rezultatin e thelle 3-0. Kjo fitore por dhe loja pa asnje ide e boshnjakeve ka rritur besimin te kuqezinjte tane qe tani shpresojne se do te gjejne nje Bosnje te derrmuar moralisht te marten ne Zenice. Kuzhe ka mbajtur shume shenime dhe ne ditet e mbetura per stervitje do ti tregoje lojtareve te tij se cfare duhet te bejne pas asaj qe ai ka pare tek Bosnja ne ndeshjen me Rumanine. Me kete fitore rumunet na kane barazuar me pike dhe kane po aq sa ne 8-te te grumbulluara, ndersa Bosnje Hercegovina ngel ne kuoten e 7-te pikeve.

Pirro Nika


busy
komente