HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 22 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Vetem 14-lojtare ne dispozicione te Josip Kuzhes
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 16 Qershor 2011 19:43   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitet1Miqesorja me Argjentinen e Mesit mund te kthehet ne nje makth per kombetaren tone. Me shume se 99% e lojtareve te ekipit tone kombetare nuk kane pranuar te udhetojne ne Argjentine. Kjo tregone me se miri se sa shume vlen per ta kjo fanelle dhe sa e respektojne. Ne ekipin kombetar vertet nuk paguhesh, por eshte nje detyrim moral ndaj kombit per ta perfaqesuar. Nga kjo situat tranjeri Kuzhe dhe drejtuesit e FSHF-se, duhet te nxjerrin nje mesim.

Lojtaret ne dispozicione te Josip Kuzhes jane:

Isli Hidi

Arjan Beqaj

Andi Lila

Ditmar Bicaj

Kristi Vangjeli

Renato Arapi

Gjergji Muzaka

Jahmir Hyka

Elis Bakaj

Emiliano Vila

Armando Vajushi

Ervin Bulku

Igli Allmuca

Gilman Lika

Keto lojtare kane qene ne stervitjen e vetme te zhvilluar sot para miqesores me Argjentinen.


busy
komente