HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Bogdani thyen rekordin e Bushit, rekord 15-golesh
nga AlbaniaSoccer   E martë, 06 Shtator 2011 23:33   pdfShtypEmail

erion_bogdani_albErion Bogdani ka hyre ne historine e futbollit shqipetar ndoshta ne naten me te erret per kombetaren kuqezi. Ai vete ka shenuar nje gol qe rihapi ndeshjen kunder Luksemburgut dhe parakaluar goleadorin Alban Bushi qe ka shenuar 14-te gola. Bogu i shenoi Frances para kater ditesh dhe e barazoi ish sulmuesin e kombetares. Sonte ai shenoi nje tjeter dhe theu rekordin e “Lokut”. Bomberi Cezenes ka ende mundesi per te shenuar gola te tjere pasi forma e tij ka qene mjaft e mire dhe cfare do qe te ndodhi me kombetaren e deshtuar te ketyre eleminatoreve per Bogdanin do te kete serish vend.


busy
komente