HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja, dy miqesore ne nentor
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 21 Shtator 2011 17:32   pdfShtypEmail

shqiperia_feston_golNe dy datat e lira nga FIFA per ndeshje miqesore, gjate muajit nentor, Ekipi yne Kombetar do te zhvilloje dy takime.

Drejtuesit e larte te Federates Shqiptare te Fubollit kane arritur nje akord per ndeshje miqesore me 11 nentor ne Shqiperi me Azerbajxhanin dhe me 15 nentor ne Maqedoni me ekipin Perfaqesues te fqinjve tane.

Ky rekord i plote i shfrytezimit ne maximum te mundesive per te provuar kuqezinjte eshte interesant sepse vjen menjehere pas ndeshjeve eliminatore te EURO 2012.

Ndoshta rendesia e ketyre takimeve vlen per faktin se eshte nje moment mjaft i mire per te testuar lojtaret e rinj te cilet do te jene e ardhmja e ekipit tone perfaqesues.

FSHF


busy
komente