HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Fagu & Veliaj zevendesojn Muzaken & Telin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Maj 2012 08:15   pdfShtypEmail

erbim_fagu_skenderbeuTrajneri De Biazi ka thirrur ne ekipin kombetar Erbim Fagun e Skenderbeut dhe Emiliano Veliajn e Teutes per te zevendesuar Muzaken dhe Telin qe te dy te demtuar.

Kjo eshte nje mundesi e mire per te dy lojtaret per te treguar me te miren e tyre ne menyre qe te bindin trajnerin Italian te kombetares qe te jene pjese e saj dhe ne vazhdimesi.

Erbim Fagu ka qene pjese e ekipeve zinxhir te kombetares. Me U-19 ka zhvilluar tre ndeshje dhe ka shenuar nje gole kurse me ekipin U-21 ka luajtur 11-ndeshje. Ndeshja me e mire e tij me U-21 ka qene perballja me Italin  ne stadiumin “Niko Dovana”, te qytetit te Durresit.

Emiliano Veliaj fale paraqitjeve te mira qe ka bere eshte rigrumbulluar me ekipin kombetar. Ai ka zhvilluar vetem nje ndeshje me ekipin kuq e zi.


busy
komente