HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Futboll femrash/ Shqiperi – Letoni 2-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 06 Prill 2013 14:05   pdfShtypEmail

kombetarja_femraVajzat kuqezi kane mundur te marrin fitoren e pare ne Malte duke bere nje hap te rendesishem drejt kualifikimit per ne raundin eleminator qe te dergon ne Kampionatin e Europes per futboll femrash. Ne ndeshjen e dyte zyrtare, Shqiperia e femrave ka kaluar me sukses skuadren e Letonise duke fituar me rezultatin 2-0 dhe duke marre tre pike te cmuara per grupin 1. Golat u shenuan nga Memedov dhe Velaj ne pjesen e pare.  Shqiperia tani kryeson se bashku me Malten kete grup dhe I mbetet vetem te kryej formalitetin ne ndeshjen e fundit me Luksemburgut pasi tani kualifikimi eshte I sigurte per me tej. Ne ndeshjen e pare vajzat kuqezi barazuan me Malten me rezultatin 1-1 dhe tani te dyja keto ekipe jane gati per te vazhduar rrugen kualifikuese.


busy
komente