HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi ben gati formacionin
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 06 Qershor 2013 22:57   pdfShtypEmail
kombetarja_stervitet1Nuk e ka vendosur, por ka bere gati ne mendjen e tij nje formacion me te cilin pritet te zbrese neser ne fushe Kombetarja e Shqiperise. Pa disa lojtare te rendesishem kuqezinjte jane te detyruar te bejne disa ndryshime ne 11-tshen kryesore. Ne porte pritet te luaj i konfirmuari Etrit Berisha. Ne mbrojtje Dallku nga e djathta, Agolli nga e majta dhe Teli ka fituar balotazhin me Osmanin per te zevendesuar Canen dhe Currin. Ne mesfushe Basha dhe Bulku do te luajne ne qender ndersa Vila ne te djathte dhe Rama ne te majte. Ne sulm do te aktivizohet dyshja Cani Salihi.

Formacioni mundshem 4-4-2

Berisha

Dallku Teli Mavraj Agolli

Vila Bulku Basha Rama

Cani Salihi

 


busy
komente