HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Shqiperia e talenteve mundet nga modestet e Moldavis
nga AlbaniaSoccer   E premte, 07 Shtator 2012 05:51   pdfShtypEmail

u-21_skuaderNdeshja e fundit ne grupin  eliminator per  Under 21 te Shqiperise  eshte mbyllur me humbjen 2-1 ne Moldavi me moshataret vendas.

Takimi ka nisur menjehere me gol te shenuar nga moldavet te cilet e kane pare veten ne avantazh qe ne minuten e 8-te. Me pas perpjkejet e kuqezinjve kane qene te medha por pa  u konkretizuar me shenimin e golit te barazimit.

Me fillimin e pjeses se dyte ka qene i njejti refren per lojtaret e drejtuar nga trajneri Skender Gega gjithnje per te cuar ne vlera te barabarta numrin e golave, por perseri pa sukses deri sa ne minuten e 87’ jane perseri vendasit qe shenojne 2-0. Sekondat e fundit te ndeshjes kane rezervuar nje gol per Shqiperine te cilin  e ka shenuar Premci, duke fiksuar  gjthcka ne 2-1.

Me kete ndeshje eshte mbyllur nje cikel  per Under 21 kuqezi  i ndare ne dy pjese midis ish trajnerit Artan Bushati dhe trajnerit aktual Skender Gega i cili drejtoi pjesen e fundit  Eliminatore EURO 2013  e arriti 2-2 me Portugaline ne Durres, 0-1 me Rusine ne Durres, 3-1 me Portugaline Santa Marina , 0-0 me Rusine ne Moske dhe 2-1 me Moldavine ne Kishiniev.


busy
komente