HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 19 Maj 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kupa e Shqiperise
Kupa e Shqiperise/ Neser derbi i Shqiperise, Partizani-Tirana
nga AlbaniaSoccer    E martë, 25 Shtator 2012 14:47    pdfShtypEmail
kupa_shqiperisNeser do te luhen ndeshjet e para te Kupes se Shqiperise. Ndeshja qe bie me shume ne sy eshte derbi Partizani-Tirana. Pavaresisht qe ekipet ndodhen ne kategori te ndryshme pritet nje ndeshje e...
Lexo ma...
 
Superkupa/ Skenderbeu i Joses shume i dobet per Tiranen
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 20 Gusht 2012 07:04    pdfShtypEmail
tirona_fito_kupNjë autogol i Radas në minutën e 90-të, të takimit i dha fitoren dhe titullin e Superkupës së Shqipërisë skuadrës së Tiranës përballë rivalëve të tyre, Skënderbeut.

Në ndeshjen...
Lexo ma...
 
Superkupa/ Rubio Sanchez : Fati i keq do të bëjë që një nga skuadrat të humbasë
nga AlbaniaSoccer    E diel, 19 Gusht 2012 06:54    pdfShtypEmail
Tirana-SkenderbeuTrajneri i Tiranës, Rubio Sanchez është shfaqur i lodhur, ndoshta edhe nga vapa në konferencën e fundit për shtyp para Superkupës me Skënderbeun.

Tekniku spanjoll vazhdon me stilin e tij...
Lexo ma...
 
Europa League/ Tirana- Grevenmacher 2-0
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 05 Korrik 2012 21:53    pdfShtypEmail
tirana_feston_gol_thumbTirana ka bërë një hap të sigurt drejt kualifikimit për në fazën e dytë të Europa League, duke mundur 2-0 skuadrën nga Luksemburgu, Grevenmaker.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqiperise/ Skenderbeu-Tirana 0-1, bardheblut fitojn kupen e XV
nga AlbaniaSoccer    E premte, 18 Maj 2012 20:20    pdfShtypEmail
kupa_shqiperisTirana ka fituar për herë të 15-të Kupën e Shqipërisë, duke mundur 1-0 në finale Skënderbeun. Një gol i Bekim Balës në minutën e 107-të, i ka dhuruar trofeun ekipit kryeqytetas, në...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL