HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kupa e Shqiperise 2018-19

Player Information - Ergi BORSHI

Personal data

Picture of Ergi BORSHI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ergi BORSHI
Birthday (Age):08. Shtator 1995 (28)
Player Position:Mesfushor

Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Vllaznia------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia1-1---------
Kupa e Shqiperise 2017-18Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2016-17Teuta11-1--1-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni44-1--2-----
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Vllaznia11----------
Kategoria Superiore 2014-15Vllaznia211---1-----
Kategoria 1 2014-15Veleciku------------
Kategoria Superiore 2012-13Vllaznia11-1--------
Career Total10823--4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19VllazniaMesfushor
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2016-172016-17TeutaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15VllazniaMesfushor
Kategoria 1 2014-152014-15VelecikuMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13VllazniaMesfushor