HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 25 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1 same (1) PRISHTINA 73 33 22 7 4 66:26 40
2 same (2) TREPCA 89 58 33 16 10 7 43:25 18
3 same (3) BESA 48 32 13 9 10 35:37 -2
4 up (7) HAJVALIA 46 33 12 10 11 43:40 3
5 down (4) FERONIKELI 46 33 12 10 11 33:45 -12
6 down (5) TREPCA 45 33 12 9 12 35:34 1
7 down (6) DRITA 45 33 11 12 10 44:45 -1
8 same (8) HYSI 43 33 11 10 12 35:31 4
9 same (9) KOSOVA(V) 42 33 10 12 11 41:34 7
10 same (10) DRENICA 41 33 9 14 10 37:39 -2
11 same (11) VELLAZNIMI 27 33 6 9 18 23:43 -20
12 same (12) LIRIA 16 32 2 10 20 22:58 -36


Kampion Liga e Pare