HOT NEWS
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
Protestojne Fanatics para fillimit te ndeshjes » Tifozat e organizuar te Tiranes ashtu siç kishin p...
E premte, 27 Maj 2016
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
 Roster - VELLAZNIMI [VLL]

Picture of team [VELLAZNIMI]

 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
0Altik MUHAXHIRIAltik MUHAXHIRI  - (-)----------
0Kushtrim MUSHICAKushtrim MUSHICA  Republika e Kosoves01. Maj 1985 (31)----------
0Alban XHARAVINAAlban XHARAVINA  Republika e Kosoves10. Shtator 1987 (28)----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Denis ISAJADenis ISAJA  Republika e Kosoves05. Qershor 1984 (31)------------
0Albin KRASNIQIAlbin KRASNIQI  - (-)------------
0Debatik QARKAXHIJADebatik QARKAXHIJA  Republika e Kosoves19. Nentor 1989 (26)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --------
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Luigj BUQAJLuigj BUQAJ  Republika e Kosoves01. Dhjetor 1981 (34)------------
0Gjergj BUSHAJGjergj BUSHAJ  Republika e Kosoves08. Mars 1991 (25)------------
0Alban DULAZEKAAlban DULAZEKA  Republika e Kosoves05. Maj 1988 (28)------------
0Roland DURAKURoland DURAKU  Republika e Kosoves14. Shkurt 1987 (29)------------
0Atdhe GASHIAtdhe GASHI  Republika e Kosoves21. Shtator 1985 (30)------------
0Robert GJERAJRobert GJERAJ  Republika e Kosoves12. Prill 1985 (31)------------
0Rilind JUNIKURilind JUNIKU  Republika e Kosoves07. Dhjetor 1990 (25)------------
0Liridon LEKAJLiridon LEKAJ  - (-)------------
0Ylli MYRTAYlli MYRTA  Republika e Kosoves19. Shtator 1989 (26)------------
0Agron SKERAJAgron SKERAJ  Republika e Kosoves18. Shtator 1988 (27)------------
0Shpat TETRICAShpat TETRICA  Republika e Kosoves02. Mars 1990 (26)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --------
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Fatih KARAHODAFatih KARAHODA  Republika e Kosoves07. Prill 1987 (29)------------
0Ylber MYRTAYlber MYRTA  - (-)------------
0Ermir NIKOLICErmir NIKOLIC  Bosnia and Herzegovina22. Nentor 1989 (26)------------
0Fisnik PAPUCIFisnik PAPUCI  Republika e Kosoves01. Korrik 1983 (32)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --------
 Staff of VELLAZNIMI [VELLAZNIMI]

 Staff function
Skënder SHENGJYLISkënder SHENGJYLI  Republika e Kosoves- (-)Member of TEAM STAFF
Function is Tranjer
Ajet SHOSHOLLIAjet SHOSHOLLI  - (-)Member of TEAM STAFF
Function is Tranjer