HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Harry Kane zbret golin nga qielli

SHQIPËRI: Berisha (C) I Gjimshiti, Veseli, Ismalji, Hysaj I Laci, Bare, Memolla I Uzuni, Cikalleshi, Broja .Trajner: Edi RejaANGLI: Anglia: Pope I Shaw, Maguire, Stones, Walker I Phillips, Rice, Foden

Enderr KUQ e ZI 2022

Enderr KUQ e ZI 2022Kombetarja shqiptare e futbollit fillon Eleminatoret e " Boterorit Katar 2022" me ndeshjen ne transfertë ndaj Andorrës më 25 mars, ndërsa më 28 mars Kuq e

Strakosha i shkel syrin Dortmundit

Strakosha i shkel syrin DortmunditAs Roman Bürki as Marvin Hitz nuk shkelqejne keto jave ne porten e Borussia Dortmund.Veshtrimi i drejtuesve te klubit shkon drejt veres me shpresen per nje

Shqiponjat marrin KRAHE nga Roshi dhe Uzuni

Per here te pare ne histori Kombetarja KUQ e ZI zbret ne fushe ne një ndeshje zyrtare ndaj San Marinos.San Marino, perfaqesuesja e vendit te fundit ne renditjen e FIFA-s

Elvis Rexhbecaj rock and roll ne derbin e Rinit

Elvis Rexhbecaj rock and roll ne derbin e RinitRruga që familja Rexhbecaj bëri nga fshati i vogël malor Gjonaj për në Gjermani në vitin 1999 ishte e pazakontë, Elvisi së

Bundesliga Liga e "Kampioneve te Botes"

Bundesliga Liga e „Kampioneve te Botes"Vendimi i Shkodran Mustafit per te kaluar nga Arsenali te FC Schalke, ne momentin e fundit te Merkatos se janarit 2021, i dhuroi Bundesliges vendin

Armand Duka deshiron te vazhdoje udhetimin ne UEFA !

Armand Duka deshiron te vazhdoje udhetimin ne UEFA !     UEFA ka shpallur sot listën përfundimtare të kandidaturave për poziten e Presidentit të UEFA-s dhe anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv të

Harry Kane zbret golin nga qielliEnderr KUQ e ZI 2022Strakosha i shkel syrin DortmunditShqiponjat marrin KRAHE nga Roshi dhe UzuniElvis Rexhbecaj rock and roll ne derbin e RinitBundesliga Liga e "Kampioneve te Botes"Armand Duka deshiron te vazhdoje udhetimin ne UEFA !
 • Shqiperia
 • Kosova
 • Maqedonia
 • 0
 • 1
prev
next

Shkodran Mustafi, deshira ime me e madhe

Shkodran Mustafi, deshira ime me e madhe, te rikthehem perseri !Shkodran Mustafi, ylli shqiptar Kampion Bote ne vitin 2014, mendon te vazhdojeende karrieren e tij dhe ka shprese ...

Lexo me shume

Nofka “Vizekusen”, Rraklli ja ngjiti dhe

Nofka “Vizekusen”, Rraklli ja ngjiti dhe Xhaka ja hoqiBayer 04, nje hitori si ne perralle qe do tregohet nder breza.Protagonist: Altin Rraklli :E shtune 20. Maj 2000, ...

Lexo me shume

KRENARITE shqiptare kampion te Bundeslig

KRENARITE shqiptare kampion te BundesligesXherdan Shaqiri ylli shqiptar, Kampion i Bundesliges me FC Bayern ne vitet 2013, 2014, 2015.Xherdan Shaqiri fitoi tre kampionate radhazi me Bayern e ...

Lexo me shume

Pak minuta ne kembet e YJEVE KUQ E Zi

Pak minuta ne kembet e YJEVE KUQ E Zi Armando Broja, eshte aktivizuar te Fulhamit vetem 10 minuta, duke u lene pothuajse gjithe kohes ne tribune trajneri Silva.Jasir Asani, eshte ...

Lexo me shume

Berat Gjimshiti & Atalanta fitojne ne An

Berat Gjimshiti & Atalanta fitojne ne Anfield Road Sot ne mengjes, mbrojtësi i Atalantes Berat Gjimshiti kazbuluar sekretin e fitores ndajLiverpoolit. Ai tha se të gjithe lojtaret e Atalantës ...

Lexo me shume

Që tre synimet e Xhakës të bëhen triplet

Që tre synimet e Xhakës të bëhen triplete  Kampion, fitues i Kupes dhe ndoshta mund te sjellim ne shtepi edhe dicka nga Europa League.Ylli shqiptar i Bayer Leverkusen-it ...

Lexo me shume
 • 0
 • 1
prev
next

Kosova pranohet edhe ne FIFA

Federata e futbollit e Kosoves - FFK eshte pranuar edhe ne FIFA. Kongresi i pergjithshem i federates boterore te futbollit i mbajtur ne Meksike ka pranuar kerkesen ...

Lexo me shume

Kosova pranohet ne UEFA

Sot ne takimin e pergjithshem te UEFA-s te mbajtur ne Budapest te Hungarise eshte pranuar kerkesa qe Federata e Futbollit te Kosoves (FFK) ka bere per anetaresim. ...

Lexo me shume

Zbardhet lista e lojtareve qe do luajne

Është zbuluar lista e futbollistëve të ftuar në përfaqësuesen e Kosovës qe me daten 5 Mars do luajne miqesoren historike kunder Haitit.Ndeshja do te zhvillohet ne stadjumin ...

Lexo me shume

Ne fokus/ Kosova merr leje per miqesore

Kosova do te kete mundesi te perfaqesohet ne arenen nderkombetare. FIFA i ka dhene nje leje te pergjysme, FFK-se. Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore ...

Lexo me shume

Levizjet/ Vllaznia e Partizani duan me t

Mentor Zhdrella eshte zgjedhur lojtari me i mire ne Kosove. Mesfushori fantazist qe luan per Hysin eshte ne planet e Vllaznise dhe Partizanit. Te dy klubet shqiptare ...

Lexo me shume

Ne fokus/ Chelsea njeh Kosovën

Gjigandi anglez, Chelsea, edhe zytarisht ka njohur dhe ka pranuar në gjirin e saj klubin e tifozëve nga Kosova, “Chelsea Fan Club Kosovo”. Ky fun club ka ...

Lexo me shume
 • 0
 • 1
prev
next

Ne fokus/ Shkendija barazon me Vardarin,

Ne kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Ndeshja mes Vardarit dhe Shkendijes eshte mbyllur ne barazim 0-0 ndersa ne ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shpetim Duro nis stervitjen me

Trajneri i ri i skuadres tetovare Shkendija, ka nisur punen e tij te re. Shpetim Duro eshte prezantuar me skuadren dhe me mediat vendore dhe pasi ka ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shpetim Duro trajneri ri i Shk

Shpetim Duro pritet te marre postin e trajnerit te skuadres shqiptare ne Maqedoni, Shkendija e Tetoves. Duro ka marre rrugen drejt destinacionit te ri dhe pritet qe ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shkendija shkarkon trajnerin G

Pas humbjes se thelle 0-5 me Rabotnickin diten e Shtune ne takimin per Kampionat, si dhe eliminimit nga Kupa e Maqedonise ne cerekfinale, drejtuesit e Shkendise ka ...

Lexo me shume

Legjionaret/ Agim Ibrahimi transferohet

Futbollisti shqiptar Agim Ibraimi eshte huazuar nga klubi i tij NK Maribor tek skuadra e Serie A, Kaljari. 25 vjecari i cili luan me kombetaren e Maqedonise ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shkëndija 79 e fillon sezonin

Sot ka filluar edhe Kampionati i Maqedonise per sezonin e ri 2013-14. Te dyja skuadrat shqiptare, Renova dhe Shkendija nuk paten nje dite te kendshme. Renova barazoi ...

Lexo me shume

Menu e shpejte

bluza4

LiveScore

statistikat

Albania Team in Euro 2016

Blini fanellen e kombetares ShqiptareNdiqni ndeshjet liveStatistikat nga Futbollit ShqiptarApplikacioni mobile per Shqiperine ne Euro 2016
News image

Shkodran Mustafi, deshira ime me e madhe, te rikthehem perseri !

Shkodran Mustafi, deshira ime me e madhe, te rikthehem perseri !Shkodran Mustafi, ylli shqiptar Kampion Bo...

Lexo me shume
News image

Nofka “Vizekusen”, Rraklli ja ngjiti dhe Xhaka ja hoqi

Nofka “Vizekusen”, Rraklli ja ngjiti dhe Xhaka ja hoqiBayer 04, nje hitori si ne perralle qe do tregohet nde...

Lexo me shume
News image

KRENARITE shqiptare kampion te Bundesliges

KRENARITE shqiptare kampion te BundesligesXherdan Shaqiri ylli shqiptar, Kampion i Bundesliges me FC Bayer...

Lexo me shume
News image

Pak minuta ne kembet e YJEVE KUQ E Zi

Pak minuta ne kembet e YJEVE KUQ E Zi Armando Broja, eshte aktivizuar te Fulhamit vetem 10 minuta, du...

Lexo me shume
News image

Berat Gjimshiti & Atalanta fitojne ne Anfield Road

Berat Gjimshiti & Atalanta fitojne ne Anfield Road Sot ne mengjes, mbrojtësi i Atalantes Berat Gjim...

Lexo me shume
News image

Që tre synimet e Xhakës të bëhen triplete

Që tre synimet e Xhakës të bëhen triplete  Kampion, fitues i Kupes dhe ndoshta mund te sjellim n...

Lexo me shume
News image

Sylvinho, ylli më i madh i Kombetares është trajneri

Sylvinho, ylli më i madh i Kombetares është trajneriNë janar të 2023, një emër i madh mori drejtimin e ...

Lexo me shume
News image

Nelson Weiper Gjerman apo Shqiptar ?

Nelson Weiper Gjerman apo Shqiptar?Als ich noch nicht einmal auf meiner Plattform war, um online Fußball zu ...

Lexo me shume
News image

Armand Duka deshiron te vazhdoje udhetimin ne UEFA !

Armand Duka deshiron te vazhdoje udhetimin ne UEFA !     UEFA ka shpallur sot listën përfun...

Lexo me shume
News image

Jürgen Gjasula: endrra e madhe nuk ka mbaruar ende !

 Jürgen Gjasula: endrra e madhe nuk ka mbaruar ende !Jürgen ti ishe vitin e kaluar pjese e kombetares...

Lexo me shume
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova
Nuk ka asnje ndeshje live
Nuk ka asnje ndeshje live
Nuk ka asnje ndeshje live

Ndeshjet e Shqiperise

Nuk ka asnje ndeshje live

Superliga Renditja

#EkipiNdPike
1Tirana3670
2Kukësi3666
3Laci3664
4Skenderbeu3658
5Teuta3655
6Partizani3653
7Bylis3651
8Vllaznia3646
9Flamurtari3616
10Luftetari3614

Renditja Kosove

#EkipiNdPike
1TREPCA 892254
2FERONIKELI2348
3PRISHTINA2345
4KF LLAPI2240
5BESA2237
6GJILAN2230
7DRENICA2328
8LIRIA2225
9FERIZAJ2321
10DRITA2221
11TREPCA2213
12HAJVALIA227

Kategoria 1 - Grupi A

#EkipiNdPike
1Vllaznia1844
2Erzeni1832
3Beselidhja1830
4Dinamo1827
5Korabi1827
6Veleciku1825
7Burreli1824
8Shenkolli1820
9Iliria1819
10Vora1810

Kategoria 1 - Grupi B

#EkipiNdPike
1Bylis1842
2Besa1835
3Egnatia1829
4Lushnja1827
5Oriku1827
6Pogradeci1826
7Tomori1823
8Apolonia1820
9Elbasani1812
10Turbina189