HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
Team Info - Flamurtari
Flamurtari
Address:KS Flamurtari, Stadiumi Flamurtari, Vlore – Albania, ,  Vlore, Republika e Shqiperise 
Telephone:+355 33 24563
Fax:+355 33 24563
Club Name:KS Flamurtari
Team Name:Flamurtari
Short Name:FLA

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2019-20 Kupa e Shqiperise 9 4 0 1/1/2 9:7 22
2019-20 Kategoria Superiore 9 36 16 2/10/24 32:71 38
2018-19 Kupa e Shqiperise 12 4 0 3/0/1 3:2 22
2018-19 Kategoria Superiore 5 5 7 2/1/2 2:4 45
2017-18 Kupa e Shqiperise 4 4 0 4/0/0 17:4 22
2017-18 Kategoria Superiore 6 36 46 11/13/12 37:37 45
2016-17 Kupa e Shqiperise 6 6 0 2/2/2 12:6 22
2016-17 Kategoria Superiore 5 36 40 12/10/14 41:34 36
2015-16 Kupa e Shqiperise 7 8 0 5/0/3 13:9 22
2015-16 Kategoria Superiore 8 36 35 9/11/16 33:43 38
2014-15 Kupa e Shqiperise 6 2 0 0/1/1 2:4 17
2014-15 Kategoria Superiore 6 36 38 10/8/18 29:37 40
2013-14 Kupa e Shqiperise 1 5 0 3/2/0 4:0 19
2013-14 Kategoria Superiore 7 33 48 14/9/10 45:40 23
2012-13 Kategoria Superiore 4 26 46 13/7/6 47:32 28
2012-13 Kupa UEFA - Kupa e Panaireve - E 10 2 0 0/0/2 0:3 25
2011-12 Kupa e Shqiperise 3 5 12 4/0/1 18:3 0
2011-12 Kategoria Superiore 4 26 46 13/7/6 42:20 28
2011-12 Kupa UEFA - Kupa e Panaireve - E 1 0 0 0/0/0 0:0 0
2010-11 Kupa e Shqiperise 13 4 5 1/2/1 4:3 0
2010-11 Kategoria Superiore 2 32 66 22/3/7 62:24 25
2009-10 Kategoria Superiore 5 33 47 13/8/12 42:39 38
1991 Superkupa e Shqiperise 1 0 0 0/0/0 0:0 0
1990 Superkupa e Shqiperise 1 0 0 0/0/0 0:0 0